"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Pécsi Református Kollégium Óvodája

A Föld napja mozgalom egyik jelmondata:

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Világszerte különféle eseményeket rendeznek ezen a napon, melyekkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. A napot 175 országban tartják, Magyarországon 1990 óta rendezik meg. 2009-ben Evo Morales bolíviai elnök kezdeményezésére az ENSZ április 22-ét a „Földanya Nemzetközi Napjá”-vá nyilvánította.

A zöld jeles napok sorában a Föld napja óvodánkban szintén kiemelt helyet foglal el. Teremtésvédelem, a teremtett világ szeretete, megbecsülése, Istennek való hálaadás. Mind, mind óvodánk értékrendjét erősítő fogalmak, melyek tevékenységeinkben tükröződnek. Ennek fényében került sor 2023.április 27-én Föld napi projektzáró alkalmunkra, melyre a gyerekek zöld, illetve barna ruhában érkeztek és megmutathatták tudásukat az anyanyelvi játékok, mozgásos, zenei feladatok, természeti feladványok és robotika feladatok végzése, teljesítése közben. Annak érdekében, hogy sikerélményük legyen, alakuljon, fejlődjön bennük a környezetük iránti felelősség érzése, a projektzárót megelőző hetekben tevékenységekbe, játékokba ágyazottan ismerkedtek a bolygókkal, a Földön található felszíni formákkal, természetes és mesterségesen létrehozott anyagokkal, a szelektív hulladékgyűjtés szabályaival, mesékkel, dalokkal, és természetesen a teremtéstörténettel lelkész asszonyunk segítségével.

A délelőtt zárásaként az udvaron a Zenekuckó: Én a Föld lakója vagyok című dalára az óvoda gyermekei és dolgozói együtt énekeltek, táncoltak.

„Így készült el a menny és a föld és minden seregük.”  1Mózes 2,1

A következő linken megtekinthető egy rövid kis videó is: https://youtu.be/Iec8Wgl3U6g

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7627 Pécs, Vadász u. 8/a

Email: ovoda@refipecs.hu

Tel.: +36-72-534-979

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

A Föld napja mozgalom egyik jelmondata:

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Világszerte különféle eseményeket rendeznek ezen a napon, melyekkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. A napot 175 országban tartják, Magyarországon 1990 óta rendezik meg. 2009-ben Evo Morales bolíviai elnök kezdeményezésére az ENSZ április 22-ét a „Földanya Nemzetközi Napjá”-vá nyilvánította.

A zöld jeles napok sorában a Föld napja óvodánkban szintén kiemelt helyet foglal el. Teremtésvédelem, a teremtett világ szeretete, megbecsülése, Istennek való hálaadás. Mind, mind óvodánk értékrendjét erősítő fogalmak, melyek tevékenységeinkben tükröződnek. Ennek fényében került sor 2023.április 27-én Föld napi projektzáró alkalmunkra, melyre a gyerekek zöld, illetve barna ruhában érkeztek és megmutathatták tudásukat az anyanyelvi játékok, mozgásos, zenei feladatok, természeti feladványok és robotika feladatok végzése, teljesítése közben. Annak érdekében, hogy sikerélményük legyen, alakuljon, fejlődjön bennük a környezetük iránti felelősség érzése, a projektzárót megelőző hetekben tevékenységekbe, játékokba ágyazottan ismerkedtek a bolygókkal, a Földön található felszíni formákkal, természetes és mesterségesen létrehozott anyagokkal, a szelektív hulladékgyűjtés szabályaival, mesékkel, dalokkal, és természetesen a teremtéstörténettel lelkész asszonyunk segítségével.

A délelőtt zárásaként az udvaron a Zenekuckó: Én a Föld lakója vagyok című dalára az óvoda gyermekei és dolgozói együtt énekeltek, táncoltak.

„Így készült el a menny és a föld és minden seregük.”  1Mózes 2,1

A következő linken megtekinthető egy rövid kis videó is: https://youtu.be/Iec8Wgl3U6g

Elérhetőségek

Cím: 7627 Pécs, Vadász u. 8/a

Email: ovoda@refipecs.hu

Tel.: +36-72-534-979