"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Óvodánkban 2022. szeptember 29-én ünnepeltük  Benedek Elek születésnapját,- a Népmese napját és a Zene világnapját, melynek megünneplését 1975-ben Yehudi Menuhin kezdeményezte. A két ünnepet óvodapedagógusaink zenés mesejátékelőadásával, a Pannon Filharmonikusoknál játszó zeneművész szülők segítségével egyszerre próbálták átadni a gyermekeknek a mese és a zene bűvöletét egyetértve Yehudi Menuhin 1975-ben elhangzott zene világnapi köszöntésében elhangzottakkal:

„ Szavakkal már nagyon sokszor visszaéltek, különösen a korunk társadalmában egyre növekvő tudatlanság következtében. A zene azonban továbbra is módot ad arra, hogy az emberek ma is megértsék egymást, amikor az emberiségtől a múlt előítéletei távolabb állnak, mint valaha, de megerősödve kerülnek előtérbe azok az örök értékek, amelyek mindig részét képezték bármely nép minden művészi megnyilvánulásának.”

Még több kép a Pécsi Református Kollégium Facebook oldalán: https://www.facebook.com/refipecs

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7627 Pécs, Vadász u. 8/a

Email: ovoda@refipecs.hu

Tel.: +36-72-534-979

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Óvodánkban 2022. szeptember 29-én ünnepeltük  Benedek Elek születésnapját,- a Népmese napját és a Zene világnapját, melynek megünneplését 1975-ben Yehudi Menuhin kezdeményezte. A két ünnepet óvodapedagógusaink zenés mesejátékelőadásával, a Pannon Filharmonikusoknál játszó zeneművész szülők segítségével egyszerre próbálták átadni a gyermekeknek a mese és a zene bűvöletét egyetértve Yehudi Menuhin 1975-ben elhangzott zene világnapi köszöntésében elhangzottakkal:

„ Szavakkal már nagyon sokszor visszaéltek, különösen a korunk társadalmában egyre növekvő tudatlanság következtében. A zene azonban továbbra is módot ad arra, hogy az emberek ma is megértsék egymást, amikor az emberiségtől a múlt előítéletei távolabb állnak, mint valaha, de megerősödve kerülnek előtérbe azok az örök értékek, amelyek mindig részét képezték bármely nép minden művészi megnyilvánulásának.”

Még több kép a Pécsi Református Kollégium Facebook oldalán: https://www.facebook.com/refipecs

Elérhetőségek

Cím: 7627 Pécs, Vadász u. 8/a

Email: ovoda@refipecs.hu

Tel.: +36-72-534-979