Idén már harmadik alkalommal tehették próbára tudásukat a pécsi középiskolák diákjai a Pécsi Nemzetiségi Kvízversenyen, melyen iskolánk két csapatot is indított. A „Rigóder ifjai" nevű alakulat a 11. helyezést érte el, míg az előző évben rendezett vetélkedőn első helyezést elérő „Királyok Borospincéje" csapat idén is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, hiszen tagjai: Francsics Darina és FrancsicsTamara, Ilcsik Flávia, Kalmár Anton és Kalmár Mimi a képzeletbeli dobogó harmadik fokára léphettek fel. Ezzel a teljesítménnyel ők is osztozhatnak a fődíjban, mely egy fantasztikusnak ígérkező horvátországi kirándulás lesz.
Bővebben a versenyről. A 2024/25-ös tanévben rekordot jelentő számban érkezett nevezés; összesen 75 versengő diák mérte össze tudását 5 fős csapatokban. A kvízverseny éppúgy próbára tette a diákok kreativitását és szerteágazó tudását, mint az általános ismereteiket a Pécsett élő nemzetiségekkel kapcsolatban.
A tanulóknak előbb a belvárosban kellett fotókat készíteniük a különböző nemzetiségekhez köthető jelentős épületekről és emlékművekről, majd ezek nyújtottak segítséget a második feladathoz, ami maga a kvíz volt. A diákok izgatottan várták az eredményhirdetést, melyre számtalan pécsi cég ajánlott fel különböző díjakat a versenyzőknek.
Gratulálunk a Refiseknek, és jó utat kívánunk Horvátországba!
Szabó Zsombor 11.A osztály