Az idei tanévben lezárult a 10. évfolyam fakultációválasztását segítő programsorozat
A 2024-25-ös tanévben is változatos programokat szervezett Kiss Szilvia tanárnő annak érdekében, hogy a 10. évfolyamosok fakultációválasztását segítse.
Novemberben a digitális kultúra tantárgy keretei között diákjaink megismerkedtek az OH által fejlesztett Pályaorientációs Mérő- és Támogatóeszközzel. Ezt követően a Károli Gáspár Református Egyetemmel közös projektünk keretében pszichológia mesterképzésben résztvevő hallgatók érkeztek hozzánk, akik a 10. és 11. évfolyamos diákjainkat segítették az eredmények értelmezésében, és a megfelelő karrierút megismerésében.
Februárban 27 diákunk vett részt a PTE hallgatói által vezetett iránymutató önismereti teszt kiértékelésén és az azt követő kiscsoportos beszélgetésen.
Márciusban különböző munkahelyekre szerveztünk látogatásokat. Mivel a Reálszerda keretében minden osztály járt valamilyen műszaki technológiai cégnél, ezért idén a következő helyeken jártunk:
Pécsi Nemzeti színház , PTE Farmakológiai Intézet, Távkapocs Kft. Szolgáltató és Könyvelőiroda, ZSÖK és E78, Boutique Hotel Sopianae, valamint egy volt tanítványunknak köszönhetően ízelítőt kaphattunk a MOME alkotóműhelyeiben folyó munkáról.
Az alábbiakban 10. évfolyamos diákjaink élménybeszámolóit adjuk közre:
"Számomra nagy élmény és nem mindennapi lehetőség volt betekinteni a PTE Farmakológiai Intézetébe. Nem gondoltam volna, hogy gimnazistaként lehetőségem nyílik bepillantást nyerni egy aktívan kutató csoport munkájába. Sok érdekes és izgalmas kísérleti eszközzel találkoztam. A körbevezetés nagyon kedves volt, és szívesen fogadták a kérdéseinket. Akit kicsit is érdekel a kutatás, vagy egyszerűen csak kíváncsi az ott folyó munkára, mindenképp ajánlom, hogy nézze meg, mert nagyon nagy élmény." (Hoffmann Zsófia, 10.A)
"Én nagyon élveztem Szentgyörgyváry Boldi MOME-s programját. Boldi sok mindent mutatott meg nekünk, mint például mikkel érdemes pályázni, a két rombuszos ötletelést, 3D-sen elkészíteni a tervet, és a viscon-t. Ez után a program után új szemmel láthatjuk az alkotási folyamatot, és a problémamegoldó képességünk is fejlődött.
Szívesen részt vennék többször ilyen programon." (Hajdu Emília, 10.A)
"Számomra hasznos látogatás volt, amit a Távkapocs Könyvelőirodában tettünk, mert sok mindent megtudtam a szakmáról, illetve elég sok olyan, akár pénzügyi, akár életbeli dolog elhangzott, ami később hasznos lehet. Kifejezetten örültem, hogy a számítógép előtt is megmutattak nekünk dolgokat, még úgy is érdekes volt, hogy nem pontosan értettem ezeknek a szoftvereknek a működését.” (Molnár Zsuzsanna, 10.B)
"Kedden a Zsolnay negyedben jártunk, ahol a ZSÖK egyik munkatársa mesélt nekünk a működésükről. Ez egy remek lehetőség volt, hogy megismerkedhessünk a programszervezéssel. Sok izgalmas dologról hallhattunk, többek között arról, hogy a városi kulturális programok is az ő hatáskörükbe tartoznak. Meséltek nekünk a fényfesztivál szervezéséről, ami a legnagyobb projektjük. Utána az egyik hangtechnikussal is találkozhattunk, aki bemutatta nekünk a munkájukat. Hallhattunk arról is, milyen végzettség kell ezekhez a munkákhoz, és hogyan lehetünk mi is részesei a kulturális projekteknek." (Francsics Darina, 10.B)