"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma

Április 26-án rendezték az atlétika diákolimpia egyéni számok megyei döntőjét, amelyen lány és fiú csapataink is képviselték gimnáziumunkat.

A lányok közül Uszléber Adél (9.B) távolugrásban 1. helyen végzett  473 cm-es ugrással, Francsics Tamara (9.B) ezüst érmes lett 3000 m síkfutásban, Szakály Hanna (9.B) 5. helyet szerezte meg 1500 m síkfutásban. A 100 m síkfutás döntőjében ketten is szépen szerepeltek: Francsics Darina (9.Ny) 5. és Uszléber Adél 3. helyezett lett.

A fiúk is igen szép eredményeket értek el. Diszkoszvetés 5. korcsoportban Mácsodi Sámuel (10.A) 1. helyen, Kovács Levente Zsombor (9.B) 2. helyen végzett.

Súlylökésben szintén az 5. korcsoportban Kovács Levente Zsombor bronzérmet szerzett, míg Mácsodi Sámuel a 6. helyezést ért el.

Diszkoszvetés 6. korcsoportban Hörnyék Máté (11.B) aranyérmet, míg súlylökésben bronzérmet vehetett át (Itt mindössze 2 cm-re volt az ezüst és 35cm-re az aranyéremtől).

Gratulálunk!

Mezőtúron, a Református Iskolák Országos Kosárlabda Versenyén csapatunk kemény meccsek után végül a 4. helyen végzett. Gratulálunk! A csapat tagjai: Hörnyék Máté, Domján Ákos, Karsai Bálint, Tóth András, Dávid Barnabás, Neidert Ádám, Lieber Damján.