"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma

A téli szünetet megelőző héten rendezték meg a pécsi Kodály GImnáziumban a Regionális Olasz nyelvi Versenyt, amelynek változatos kategóriáiban iskolánkból is számos diák nevezett be. Egyéni, nyelvhelyességi tesztet a 11. B osztály két tanulója írta meg kiváló eredménnyel: Őss Viktória 1., Borosnyay Noémi Kincső 2. helyezést ért el. A 12. Osztályosok nyelvhelyességi tesztjén Petrik Panka 12.B osztályos tanuló sajnos lemaradt a dobogós helyekről, de szorgalmas felkészüléséért ő is dicséretet érdemel. A 9.B osztály olaszosai nemcsak finom süteményt, cannolit készítettek a versenyre, de a műveltségi csapatversenyen is indultak, ahol azonban szoros küzdelemben végül nem sikerült érmet szerezniük. A csoportos ének kategóriában viszont a Refi több olaszos csoportjából összeállt kiskórus nagy sikerrel énekelte el olasz nyelven a mindannyiunk által ismert dicsőítő dalt: “Meghívtál, hogy vízre lépjek” (Tu mi hai chiamato negli abissi), zongorán és kahonon kísért Babos Kata, 9.A és Buzási Kristóf, 12.A. Első helyezésüket oklevéllel és olasz édességgel jutalmazta a zsűri. 

Minden versenyzőnek gratulálunk!

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

A téli szünetet megelőző héten rendezték meg a pécsi Kodály GImnáziumban a Regionális Olasz nyelvi Versenyt, amelynek változatos kategóriáiban iskolánkból is számos diák nevezett be. Egyéni, nyelvhelyességi tesztet a 11. B osztály két tanulója írta meg kiváló eredménnyel: Őss Viktória 1., Borosnyay Noémi Kincső 2. helyezést ért el. A 12. Osztályosok nyelvhelyességi tesztjén Petrik Panka 12.B osztályos tanuló sajnos lemaradt a dobogós helyekről, de szorgalmas felkészüléséért ő is dicséretet érdemel. A 9.B osztály olaszosai nemcsak finom süteményt, cannolit készítettek a versenyre, de a műveltségi csapatversenyen is indultak, ahol azonban szoros küzdelemben végül nem sikerült érmet szerezniük. A csoportos ének kategóriában viszont a Refi több olaszos csoportjából összeállt kiskórus nagy sikerrel énekelte el olasz nyelven a mindannyiunk által ismert dicsőítő dalt: “Meghívtál, hogy vízre lépjek” (Tu mi hai chiamato negli abissi), zongorán és kahonon kísért Babos Kata, 9.A és Buzási Kristóf, 12.A. Első helyezésüket oklevéllel és olasz édességgel jutalmazta a zsűri. 

Minden versenyzőnek gratulálunk!

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800