Májusban, gimnáziumunk kilenc és tizedik osztályos diákjai tantermen kívüli földrajz és biológia órákon vehettek részt. A kirándulások célja az volt, hogy a fenntartható gazdálkodásról, a természetvédelemről szakemberektől halljanak hasznos gondolatokat, a témához szorosan kapcsolódó helyszíneken.
A 10. évfolyam a BIOKOM Eperfás úti telephelyére látogatott el. A szelektív hulladék lerakásának, válogatásának helyszínére. Ahol megszemlélhettük, hogy milyen formában érkezik be a cégektől, vállalatoktól a szelektíven gyűjtött hulladék és ezekből milyen munkafolyamatok során készülnek el azok a bálák, melyeket az újrahasznosító üzemekbe lehet elszállítani.
A 9. évfolyam a Duna-Dráva Nemzeti Park fenntartása alá tartozó Pintér-kertben vett részt egy természetvédelemhez kapcsolódó előadáson, melyen megtudhattuk, hogy a CITES egyezmény foglalkozik a veszélyeztetett állat- és növényfajok kereskedelmének betiltásával, ellenőrzésével. Kézbe foghattunk többek között, vámosok által a határon elkobzott elefántbőr pénztárcát. Az arborétumban sétálva, pedig megfigyelhettünk virágzó hazai kosborfajokat is.
A 9.A osztállyal eljutottunk az Pécsi Hőerőműbe is, ahol a Látogatóközpontban és az erőmű bejárása során is képet kaphattunk a biomassza erőművek működéséről.
Kísérő tanár: Mihályfi Katalin.
KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSE