"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma

2022.06.05.

Pünkösd vasárnap rendezték meg Tamásiban a hegyikerékpáros diákolimpia országos döntőjét, ahol iskolánkat két tanuló képviselte. A hajnalban lehullott nagy mennyiségű csapadék igazán nehézzé tette az útvonalat. A versenyzőknek 5 kört kellett megtenniük a 2.5km-es pályán. Minden körben volt két olyan szakasz, ahol csak a kerékpárt tolva lehetett tovább haladni. Tovább nehezítette a körülményeket - a 32 C fok mellett - a hatalmas páratartalom. A déli 12 órakor elrajtolt mezőnyben László Kristóf, 12.A osztályos tanuló ezüstérmet, míg Hörnyék Máté Péter, 10.B osztályos tanuló bronzérmet szerzett kategóriájában.
Felkészítő tanár: Märcz Péter.