"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján a második órában igazgatónk, Molnár Péter előadásával emlékeztünk meg Trianon 101. évfordulójáról. Az aulában élőben, míg az osztálytermekben élő közvetítésben követték diákjaink a bemutatót. Jankovics Marcell Trianon c. könyvének rajzain keresztül és Benedek Tibor, háromszoros olimpiai bajnok, Európa- és világbajnok vizilabdázó életpéldáján keresztül igyekeztünk közelhozni a gyerekekhez a magyar történelem XX. századi traumáját. Az előadást követő szünetekben mindenki átlapozhatta a kötetet, és mindenki feltehette magában a kérdést: "Nekem mit jelent Trianon?"

trianon

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján a második órában igazgatónk, Molnár Péter előadásával emlékeztünk meg Trianon 101. évfordulójáról. Az aulában élőben, míg az osztálytermekben élő közvetítésben követték diákjaink a bemutatót. Jankovics Marcell Trianon c. könyvének rajzain keresztül és Benedek Tibor, háromszoros olimpiai bajnok, Európa- és világbajnok vizilabdázó életpéldáján keresztül igyekeztünk közelhozni a gyerekekhez a magyar történelem XX. századi traumáját. Az előadást követő szünetekben mindenki átlapozhatta a kötetet, és mindenki feltehette magában a kérdést: "Nekem mit jelent Trianon?"

trianon

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800