"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája

Nagyon sok tehetséges sportolója van a Pécsi Refinek. Minden héten kiváló eredmények kerülnek  hirdetésre az áhítatokon. Az alábbiakban a futballban, a vívásban és a tájfutásban elért legutóbbi sikerekről olvashatnak! Gratulálunk a szép eredményekhez!

Gyimesi Cecília 7. a osztályos tanuló focicsapatával megnyerte az U16-os Országos Labdarúgó Bajnokságot és Gyimesi Emília 5.b az U14-es csapatával a negyedik helyen végzett.

Bagoly Benedek 7. a osztályos tanuló a Vívó Vidékbajnokságon Szolnokon egyéniben harmadik, csapatban az első helyen végzett.

Tájfutó eredmények

Tájfutóink is sok szép sikert értek el a májusi, júniusi versenyeken. A legutóbbi két megmérettetésről olvashatnak beszámolónkban.

A május15-16-án Hódmezővásárhelyen rendezett Országos Diákolimpiára a következő tanulóink jutottak tovább:

Trellák Júlia

Francsics Tamara

Vas Laura

Trellák Andris

Wittner Áron.

Legjobbjaink: Lány 4-es kategóriában a rövidtávú futamon 20. Francsics Tamara, Középtávon 19. Trellák Júlia ((50 fős mezőny volt).

Fiú 2-es kategóriában  a rövidtávú futamon 12. Trellák Andris,  Középtávon 24. Wittner Áron (szintén 50-es mezőny).

Váltóban is indultak: Trellák Júlia a 4., Francsics Tamara a 13. helyen végzett váltóban versenyzett.

A csapattal utazott Wittner Fruzsi és Várady Helka, akik a kísérő versenyen (Mentor Kupa) összetettben 4. illetve 2. helyezést értek el a kategóriájukban.

A 2021 évi Megyei Középtávú Bajnokságot Mánfán rendezték, a következő refis tájfutók álltak itt rajthoz:

Jámbori Mihály, Jámbori Vilmos, Trellák Andris, Wittner Áron, Vas Máté, Várady Helka, Vas Laura, Trellák Júlia, Wittner Fruzsina, Francsics Tamara, Várady Csende