Robotprogramozás, terápiás kutyás bemutató, pitesütés. Többek között ezekkel a programokkal találkozhattak azok a hetedikes, nyolcadikos diákok, akik ellátogattak a Pécsi Református Kollégium Technikuma és Szakképző Iskolájának pályaorientációs napjára, Sellyére, október 10-én.
Traktorzúgástól volt hangos a sellyei szakképző udvara a pályaválasztási nap reggelén. Sorban álltak az érdeklődő diákok, hogy belekóstolhassanak a traktor vezetés rejtelmeibe. Az iskola konyháján is nagy volt a nyüzsgés: almás pite készítés közben kaphattak betekintést az érdeklődő fiatalok, a tavaly indult új, népszerű szakács képzésbe. Az informatikai teremben robotprogramozással várták az érdeklődő diákokat, de népszerű volt az a bűnmegelőzési szimulációs bemutató is, ahol részeg-, és drogszemüveggel mehettek végig egy akadálypályán a vállalkozó kedvű fiatalok. A terápiás kutyabemutatón mindenki arcára mosolyt csalt Hailey kutya kedvessége és játékossága. Mindemellett a diákok megismerkedhettek a sellyei szakképző duális partnereivel, mint a Bonafarm, a KITE, a Mecsekerdő Zrt, és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, és a tanműhelyekben folyó munkával is megismerkedhettek.
Hét szakmacsoportban összesen tizenhat szakmát kínál a sellyei szakképző. „A lehető legtöbb ágazatba szerettünk volna betekintést nyújtani a mai napon” – emelte ki Csima Ágota, a tagintézmény igazgatóhelyettese, aki arról számolt be, hogy nagy sikere volt a tavalyi pályaválasztási napnak. „Idén két nap alatt több mint százan jelentkeztek rá” – mondta Csima Ágota. Az intézmény törekszik arra, hogy élményszerű programokat szervezzenek az ide látogató diákoknak. „Amikor hazamennek, elmondják, hogy milyen jó volt Sellyén, és viszik a jó hírünket. Mi az élményalapú pedagógiát követjük, nagy szerepe van annak, hogy érzelmi benyomást nyújtsunk a gyerekeknek” – emelte ki az igazgatóhelyettes.
A sellyei szakképző egy éve működik a Pécsi Református Kollégium tagintézményeként. A lelki többlet pozitív hatása már érezhető az iskolában. „Az áhítatok, hittan órák egyik jó hatása, hogy javult a diákok fegyelme” – számolt be Osvald Levente tagintézmény-vezető a pozitív változásokról. Az iskola célul tűzte ki, hogy minél több technikumi osztályt indítson, amely a szakma mellett érettségit is ad. „A térség munkaerő-piaci igényeire építve jövőre a tervek szerint erdészeti és vízügyi, illetve panziós-fogadós képzéseket is indítunk” – magyarázta Osvald Levente. Idén szeptembertől esti tagozatos érettségi felkészítő képzés is indult a sellyei intézményben. A tervek között szerepel az informatikai ágazat erősítése, szoftverfejlesztő és tesztelő képzés indításával. Idén hatvannégy kilencedik osztályos kezdte meg tanulmányait a sellyei intézményben. Ez több mint húsz százalékos emelkedést jelent az előző évekhez képest.