Az EKCP-KP-2022-3-000214 projekt a Magyar Kormány támogatásával, a Bethlen Gábor Alapkezelő lebonyolításában valósult meg. Támogatás összege: 400.000 Ft
A szülő-gyerek alkotó műhely szükségességét a mögöttünk álló járványügyi helyzet, a közösségek erejének meggyengülése, a családok, szülők valós elérhetőségének, a kölcsönös egymásra hatásának, támogatásának megújítása, a közös célok újrafogalmazása indokolta.
A szülő-gyerek és szülő-iskola kapcsolat megápolása, az együttgondolkodás, az egyfelé nézés, alapja a sikeres, eredményes oktató-nevelő munkának.
Az alkotómunka, a művészeti tevékenységek jó lehetőséget teremtettek arra, hogy a szülő a közös feladathelyzetben élményalapú találkozással gazdagodjon a saját gyermekével, kész, közös produktummal erősítve a kapcsolatukat. Fontos, hogy haza is vigyék ennek emlékét és ebből a hétköznapok kihívásaiban is erőt merítsenek. A kötetlen beszélgetés a szülőtársakkal, a pedagógusokkal felszabadult, átjárható kapcsolatokat eredményezett, támogatta, segítette az őszinte problémafeltárást, és közösen vezetett el bennünket a megoldáshoz. Projektünkben ezen célkitűzések mentén terveztünk egy egész tanéven át tartó 5 alkalmas alkotó műhelyt. A következő témák köré csoportosítva:
1. Család és hagyományok tisztelete ( közös sütés, tankonyhai műhely)
2. Teremtsünk együtt, teremtsünk újra - környezetvédelem, újrahasznosítás ( kézműves műhely pl. re-textil)
3. Gazdálkodjunk a talentumainkkal- a tehetség felismerése ( tehetség műhely pl. előadó, work shop )
4. Éljük meg az Ünnepeket! ( Keresztény hagyományokhoz tartozó ünnepeink a család szemszögéből, a családi azstal körül pl. szaloncukor gyártás, ajándék készítés, adventi koszorú stb.)
5. "Zeneszóval vidámítnak téged" Zsolt.45:9 Adventi koncert, közös ima és ünneplés
Fotódokumentáció megtekinthető: ITT