"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

A témahét keretében a gyerekek szórakoztató, érdekes módon ismerkedhettek a környezetvédelem és a fenntarthatóság kérdéseivel.

Az alsó tagozatosokkal tisztáztuk a fenntarthatóság fogalmát, az erdei állatokról, beporzókról, biodiverzitásról beszélgettünk, plakát készült a boldog és a szomorú Földről. Rajzos, gondolkodtató feladatok, dalok, kisfilmek színesítették a foglalkozásokat.

A felsősök fenntartható értékek (hungarikumok) jelképeit ragasztották fel a Magyarország térképére, az udvaron hegyet építettek, látható lett, mi a különbség a növényzettel borított és a csupasz talajfelszín között, amikor esik az eső.

A víz témakörében szerteágazó és érdekes foglalkozások voltak, megtudtuk, mennyi víz kell egy póló előállításához, hogyan lehet a kertben megfogni és tárolni a csapadékvizet, az elektrolízises kísérletből szörnyülködve láttuk, mit is iszunk valójában, amikor a csapból, a tartályból, ásványvizes palackból iszunk, mennyi ásványi anyagot szűr ki a víztisztító berendezés, mennyire vasasok a vizeink.

A tankertben a vegyszermentes kertészkedésről volt szó, ahogyan itt egész évben is folyik a kert gondozása.

Volt még szó energiaforrásaink, háztartások energiafelhasználásáról digitális játékok segítségével.

A Fenntarthatósági témahét honlapján található filmek, ötletek, feladatok segítséget nyújtottak, jól illeszkedtek iskolánk környezettudatos gondolkodásra való nevelési célkitűzésébe.

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

A témahét keretében a gyerekek szórakoztató, érdekes módon ismerkedhettek a környezetvédelem és a fenntarthatóság kérdéseivel.

Az alsó tagozatosokkal tisztáztuk a fenntarthatóság fogalmát, az erdei állatokról, beporzókról, biodiverzitásról beszélgettünk, plakát készült a boldog és a szomorú Földről. Rajzos, gondolkodtató feladatok, dalok, kisfilmek színesítették a foglalkozásokat.

A felsősök fenntartható értékek (hungarikumok) jelképeit ragasztották fel a Magyarország térképére, az udvaron hegyet építettek, látható lett, mi a különbség a növényzettel borított és a csupasz talajfelszín között, amikor esik az eső.

A víz témakörében szerteágazó és érdekes foglalkozások voltak, megtudtuk, mennyi víz kell egy póló előállításához, hogyan lehet a kertben megfogni és tárolni a csapadékvizet, az elektrolízises kísérletből szörnyülködve láttuk, mit is iszunk valójában, amikor a csapból, a tartályból, ásványvizes palackból iszunk, mennyi ásványi anyagot szűr ki a víztisztító berendezés, mennyire vasasok a vizeink.

A tankertben a vegyszermentes kertészkedésről volt szó, ahogyan itt egész évben is folyik a kert gondozása.

Volt még szó energiaforrásaink, háztartások energiafelhasználásáról digitális játékok segítségével.

A Fenntarthatósági témahét honlapján található filmek, ötletek, feladatok segítséget nyújtottak, jól illeszkedtek iskolánk környezettudatos gondolkodásra való nevelési célkitűzésébe.

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013