"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Ettől a tanévtől iskolánk hatodikos diákjai 3 éven keresztül részt vesznek az MTA-PTE közös kutatási projektjében, melynek célja iskolánk továbbtanulási mutatóinak javítása, tudatosabb pályaválasztási döntés segítése, a lemorzsolódás megakadályozása, korai iskolaelhagyás megelőzése. Gáspár Katalin mentortanár segítségével megtörtént a tanulók adatainak felvétele, a szülők bevonása a programba, s december 16-án a Wisoczky Àdàm szakkollégium hallgatóinak irànyítàsàval jàtékos önismereti foglalkozàson vettek részt hatodikosaink. Jó volt megtapasztalni, milyen nyitottsàggal, jókedvvel jàtszottàk végig a délutànt. Sajàt véleményük szerint még önmagukról is érdekes dolgokat tudtak meg a foglalkozàs folyamàn. Ez abból adódhatott, hogy az iskolai keretektől kissé eltérő, de ahhoz szorosan illeszkedő volt a foglalkozàs. Nem is jutott mindarra idő, amit az egyetemisták beterveztek, inkább hagytàk a gyerekeket kibontakozni a jàtékok folyamàn.

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Ettől a tanévtől iskolánk hatodikos diákjai 3 éven keresztül részt vesznek az MTA-PTE közös kutatási projektjében, melynek célja iskolánk továbbtanulási mutatóinak javítása, tudatosabb pályaválasztási döntés segítése, a lemorzsolódás megakadályozása, korai iskolaelhagyás megelőzése. Gáspár Katalin mentortanár segítségével megtörtént a tanulók adatainak felvétele, a szülők bevonása a programba, s december 16-án a Wisoczky Àdàm szakkollégium hallgatóinak irànyítàsàval jàtékos önismereti foglalkozàson vettek részt hatodikosaink. Jó volt megtapasztalni, milyen nyitottsàggal, jókedvvel jàtszottàk végig a délutànt. Sajàt véleményük szerint még önmagukról is érdekes dolgokat tudtak meg a foglalkozàs folyamàn. Ez abból adódhatott, hogy az iskolai keretektől kissé eltérő, de ahhoz szorosan illeszkedő volt a foglalkozàs. Nem is jutott mindarra idő, amit az egyetemisták beterveztek, inkább hagytàk a gyerekeket kibontakozni a jàtékok folyamàn.

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013