"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Advent második vasárnapján a 3. osztályosok osztályfőnökükkel, Balatináczné Hum Andreával a vajszlói istentiszteleten szolgáltak. Már szeptember óta próbálták Max Lucado: Értékes vagy! című bábelőadását, melyhez a bábokat az osztályfőnök készítette. Az istentiszteleten a helyi lelkészasszony, Fodor Ákosné köszöntötte a jelenlévőket, ezt követte az előadás. A mesében a foltmanók arany csillagokkal vagy szürke pontokkal jelölik meg egymást. Pancsinelló, az egyik manó nagyon elkeseredik a ráaggatott szürke pontoktól. A szívet melengető mesében azonban Éli, a fafaragó mester, aki az összes manót alkotta, meggyőzi Pancsinellót arról, hogy milyen értékes, s mennyire szereti őt.

A bábelőadás utáni igehírdetés megerősítette a mese mondanivalóját: Isten mindenkit szeret, és mindenkit értékesnek tart.

Az istentisztelet után szeretetvendégség várta harmadikos diákjainkat. Isten áldja érte a vajszlói gyülekezetet!

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Advent második vasárnapján a 3. osztályosok osztályfőnökükkel, Balatináczné Hum Andreával a vajszlói istentiszteleten szolgáltak. Már szeptember óta próbálták Max Lucado: Értékes vagy! című bábelőadását, melyhez a bábokat az osztályfőnök készítette. Az istentiszteleten a helyi lelkészasszony, Fodor Ákosné köszöntötte a jelenlévőket, ezt követte az előadás. A mesében a foltmanók arany csillagokkal vagy szürke pontokkal jelölik meg egymást. Pancsinelló, az egyik manó nagyon elkeseredik a ráaggatott szürke pontoktól. A szívet melengető mesében azonban Éli, a fafaragó mester, aki az összes manót alkotta, meggyőzi Pancsinellót arról, hogy milyen értékes, s mennyire szereti őt.

A bábelőadás utáni igehírdetés megerősítette a mese mondanivalóját: Isten mindenkit szeret, és mindenkit értékesnek tart.

Az istentisztelet után szeretetvendégség várta harmadikos diákjainkat. Isten áldja érte a vajszlói gyülekezetet!

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013