"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

November 28-30-a között tartottuk hagyományos egészségnevelési napjainkat. Témánk volt: Bátran mondj nemet!

Az első nap alsósaink a táplálkozás során megtapasztalt függőségekkel, felsőseink a stresszel, azok tüneteivel, a szorongás csökkentésével foglalkoztak. Megismerkedtek stresszoldó technikákkal, a depresszió, öngyilkosság, függővé válás megelőzésével. Plakátot készítettek, melyre erősítő bibliai üzenetek is felkerültek. Közösen elégették feljegyzett félelmeiket, majd méz és gyümölcssaláta kostolóval zárták a napot.

Második nap alsósaink nemet mondtak a mozgásszegény életmódnak, akadálypályákat, mozgáskotta feladatokat, néptánc alaptechnikai gyakorlatokat végeztek nagy kitartással. Felsőseinkkel vendégünk osztotta meg saját tapasztalatait az alkohollal, droggal, gyógyszerekkel kapcsolatban.

A harmadik nap alsósaink beszélgettek és készítettek plakátot a függőségekről, felsőseink vidám vetélkedővel zárták a napokat. A cikiacigi video memória feladata, az activity, az akadálypálya „drogos” és „alkoholos” szemüvegben tetszettek legjobban a gyerekeknek. A győztes csapat tagjai: Lehel Zsófia, Szabó Diána, Tóth Flóra, Kovács Nándor, Petrovics András, Sárosi Norbert, Gyuradinovics Dusán.

Az egészségnevelési napok programjai hozzájárulnak tanulóink egészségtudatos magatartásának alakításához, tapasztalataik gyarapításához, mozgásra, helyes táplálkozásra, lelki egészségük védelmére ösztönzik tanulóinkat.

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

November 28-30-a között tartottuk hagyományos egészségnevelési napjainkat. Témánk volt: Bátran mondj nemet!

Az első nap alsósaink a táplálkozás során megtapasztalt függőségekkel, felsőseink a stresszel, azok tüneteivel, a szorongás csökkentésével foglalkoztak. Megismerkedtek stresszoldó technikákkal, a depresszió, öngyilkosság, függővé válás megelőzésével. Plakátot készítettek, melyre erősítő bibliai üzenetek is felkerültek. Közösen elégették feljegyzett félelmeiket, majd méz és gyümölcssaláta kostolóval zárták a napot.

Második nap alsósaink nemet mondtak a mozgásszegény életmódnak, akadálypályákat, mozgáskotta feladatokat, néptánc alaptechnikai gyakorlatokat végeztek nagy kitartással. Felsőseinkkel vendégünk osztotta meg saját tapasztalatait az alkohollal, droggal, gyógyszerekkel kapcsolatban.

A harmadik nap alsósaink beszélgettek és készítettek plakátot a függőségekről, felsőseink vidám vetélkedővel zárták a napokat. A cikiacigi video memória feladata, az activity, az akadálypálya „drogos” és „alkoholos” szemüvegben tetszettek legjobban a gyerekeknek. A győztes csapat tagjai: Lehel Zsófia, Szabó Diána, Tóth Flóra, Kovács Nándor, Petrovics András, Sárosi Norbert, Gyuradinovics Dusán.

Az egészségnevelési napok programjai hozzájárulnak tanulóink egészségtudatos magatartásának alakításához, tapasztalataik gyarapításához, mozgásra, helyes táplálkozásra, lelki egészségük védelmére ösztönzik tanulóinkat.

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013